Alaskan Road Truckers: Zmiana nazwy zimnej gry
fot. Materiały promocyjne
News

Alaskan Road Truckers: Zmiana nazwy zimnej gry

Alaskan Road Truckers: Zmiana nazwy zimnej gry

Zespół EndGame

Zespół EndGame

Duża zmiana na drodze!

Road Studio zbliża się do etapu wewnętrznej bety Alaskan Truck Simulator. Oznacza to, że na przełomie czerwca i lipca treść gry zostanie uzupełniona, a pozostały do premiery okres zostanie przeznaczony głównie na optymalizację sprzętową oraz wszelkie poprawki. 
Jak informuje producent, Road Studio:

Jednocześnie wraz z wydawcą Green Man Gaming Publishing rozpoczęliśmy działania marketingowe - i to od kluczowych aktywności.

Zmianie uległ tytuł gry - teraz nazywa się ona Alaskan Road Truckers. Krok ten był poprzedzony miesiącami analiz prawnych i marketingowych oraz rozmów pomiędzy Road Studio, Movie Games i Green Man Gaming.

Dlaczego?

Zdecydowaliśmy się na to posunięcie z kilku przyczyn. Przede wszystkim nowy tytuł lepiej oddaje unikalny charakter gry, której slogan brzmi przecież "Be a trucker, not a truck". Alaskan Road Truckers pozwala wcielić się w kierowcę i żyć w cyfrowej Alasce, a nie tylko prowadzić ciężarówkę. Chcieliśmy jeszcze bardziej odróżnić się od takich gier jak Euro Truck Simulator 2 oraz American Truck Simulator. Druga ze wzmiankowanych gier współdzieli zresztą akronim ATS z naszym dotychczasowym tytułem, co utrudniało jego identyfikację. Człon "Road Truckers" ma zaś bliższy związek z Road Studio i pozwala nam potencjalnie przekształcić grę w unikalną, rozpoznawalną serię tytułów rozgrywających się w różnych częściach świata, unikając ryzyka mylenia ich z konkurencją.

Co więcej, w skali rynku zaobserwować można spadek użycia członu "Simulator" przez symulatory, co może wiązać się ze stopniowym przesycaniem rynku podobnie brzmiącymi tytułami, skierowanymi stricte do fanów gatunku. Strategia marketingowa wydawcy zakłada wychodzenie poza niszę fanów symulatorów oraz udział w mainstreamowych wydarzeniach gamingowych, zaś zmiana tytułu ma pomóc uzyskać lepsze rezultaty tych działań. Wydawca dostarczył wyniki badania przeprowadzonego na grach, które zmieniły tytuł na późnym etapie produkcji. Pokazują one, że zmiany nie wywarły negatywnego wpływu na zainteresowanie tymi grami.

Zobacz fragmenty rozgrywki:


Przemianowaniu ATS na ART towarzyszyła aktualizacja strony Steam oraz około 10-minutowy gameplay wraz z komentarzem developera, który został opublikowany jako materiał IGN First - zapewniający serwisowi IGN czasową wyłączność. IGN jest w czołówce największych i najlepiej ocenianych mediów gamingowych na świecie.

Pokazany gameplay to tzw. "work in progress", czyli wersja gry gdzie poszczególne elementy nie mają jeszcze postaci finalnej. Jest to istotne, gdyż produkcyjnie wchodzimy w etap finalizacji m.in. jakości grafiki, sztucznej inteligencji, balansu rozgrywki czy przebiegu poszczególnych zadań. Z tej przyczyny następne miesiące będą najbardziej wymagającymi od zespołu, którego praca skupi się na zapewnieniu jak najlepszego współdziałania rozlicznych mechanizmów gry.

Tworzymy tytuł z otwartym światem wielkości ogromnej części Alaski. Implementujemy fizykę pojazdów i naczep, dynamiczną ekonomię, elementy survivalu, a także cykl dobowy, pogodowy, a nawet roczny. Jesteśmy świadomi, że tak bogata konfiguracja elementów może przynieść niespodzianki na etapie bety i staramy się na nie jak najlepiej przygotować. Już sam fakt jednak, że zespół zdołał dotrzeć do tak zaawansowanego etapu produkcji, uznaję za jego ogromne osiągnięcie. Uważam, że w ramach gatunku gier o ciężarówkach nikt jeszcze nie stworzył tytułu tak rozbudowanego pod względem interakcji ze światem jak Alaskan Road Truckers.

Kilka słów należy poświęcić także wydarzeniu Digital Dragons 2023, w ramach którego odbyły się rozmowy z kilkunastoma potencjalnymi partnerami biznesowymi dla projektu American Motorcycle Simulator. Do gry została stworzona zaktualizowana koncepcja oraz budżet produkcyjny - oba dokumenty wyciągające wnioski z produkcji Alaskan Road Truckers. Kolejnymi etapami w przypadku uzyskania finansowania będą: pełen design gry w nowym kształcie oraz techniczny "proof of concept", czyli test działania i atrakcyjności nowo założonych mechanik. Jest bowiem istotne, aby wszelkie założenia przyjmowane dla projektów były weryfikowane jak najwcześniej. Powinno to zmniejszyć liczbę wymaganych iteracji gry, zakres poprawek, a w konsekwencji: zachować pożądaną jakość przy optymalizacji kosztów produkcji.

Wszystko wskazuje na to, że warto będzie się wybrać na Alaskę!

Road Studio/ as/

Powiązane tematy:

symulacja
zapowiedzi