Battlefield 2042: Klasy wracają!
fot. EA
News

Battlefield 2042: Klasy wracają!

Battlefield 2042: Klasy wracają!

Zespół EndGame

Zespół EndGame

Jak bardzo zmieni to rozgrywkę?

System klas ma wrócić do Battlefielda 2042! Czy to dobra zmiana dla gry?

Battlefield 2042 był krytykowany od samej premiery z powodu wielu wprowadzonych w nowej odsłonie rozwiązań zaś rezygnacja z klas znanych z poprzednich odsłon, i pójście drogą hero-shooterów nie poprawiła sytuacji. Teraz, niemal rok po premierze Battlefield wraca do tradycyjnego systemu. Czy to dobrze?

Wraz z końcem stycznia będziemy bawić się w nowej formule - znikną operatorzy, wrócą klasy, odróżniające się nie tylko umiejętnościami ale też ograniczonym, dostępnym arsenałem. Trudno na obecną chwilę orzec czy gra na tym zyska.

Sami oceniliśmy Battlefield 2042 pozytywnie, pisząc tak:

To czym stoi Battlefield jest właśnie rozgrywka. Nieprzewidywalna i wciągająca. 
Każdy kto grał w Modern Warfare i był pod wrażeniem tamtej skali działań tu będzie oszołomiony - w gigantycznych bitwach bierze udział kilkudziesięciu graczy, w ruch idą znakomicie odwzorowane pojazdy, samoloty, śmigłowce, ale nawet futurystyczny oręż, taki jak… drony! Gwarantuję, że przywołanie mechanicznego psa, Szarika, będzie dla Was nie lada przeżyciem. Jedyny zarzut jaki mogę mieć to ten, iż choć gra rozgrywa się w 2042 roku, to jednak wyścig zbrojeń nie posunął się zbytnio naprzód i wciąż walczy się tak jak robi się to w 2021 roku (wyjątkiem jest wspomniany robo-pies). Tymczasem broń i pole walki się zmienia, stąd szkoda, że twórcy z DICE nie zdecydowali się na wkomponowanie w ten świat jakichś wyważonych, futurystycznych elementów. 
To co jest jednak wygląda i działa znakomicie. Feeling broni także jest pierwszorzędny, nie wspominając o dźwięku - ten akurat zawsze stał na wyższym poziomie niż konkurencyjny CoD i nic się w tej materii nie zmieniło - kanonada jest ogłuszająca i realistyczna.

Wrócicie do Battlefield 2042 by sprawdzić zmiany?

Powiązane tematy:

Battlefield 2042
EA