Co ujawnione dane mówią o GTA 6?
fot. Materiały promocyjne
News

Co ujawnione dane mówią o GTA 6?

Co ujawnione dane mówią o GTA 6?

Arkady Saulski

Arkady Saulski

Materiały, które pochodzą z przestępstwa tylko potwierdziły wiele podejrzeń dotyczących produkcji Rockstara

Oprócz elementów takich jak konkretne wyglądy postaci tak naprawdę przecieki nie powiedziały nam na temat GTA 6 nic nowego.

Akcja, zgodnie z podejrzeniami, będzie rozgrywać się w Vice City. Będzie więcej niż jeden bohater do poprowadzenia. Tym co może zaskakiwać to jednak wybór czasów współczesnych - wcześniej reprezentanci Rockstara w wywiadach wyrażali wątpliwości jeśli chodzi o uwspółcześnienia okresu rozgrywki. 

Na pewno też można było domyślić się zmian w podejściu do broni. Już nie będziemy nosili arsenału w “plecaku” przez całą grę - od Maxa Payne'a 3 Rockstar eksperymentuje z ograniczeniami arsenału, co najlepiej wykorzystali w Red Dead Redemption 2: tam gracz miał do dyspozycji dwa rewolwery, zaś broń długą mógł trzymać na ramieniu/w ręku. To wymuszało lepszą ekonomię amunicji i uzbrojenia, wymagało zastanowienia nad arsenałem - z ujawnionych materiałów wynika, że twórcy lepiej wykorzystają te rozwiązania.

Zmienić ma się też system policji bardziej przypominając to co znamy z westernowej odsłony. To także było do przewidzenia - już po Red Dead Redemption system policji z GTA V wydawał się niezwykle prymitywny. Czy jest szansa na to, by prócz policji ścigali nas np. słynni amerykańscy łowcy nagród? To bardzo możliwe.

Krótko mówiąc - wyciek jest PR-owo bolesny dla Rockstara, jednak jeśli hakerzy liczyli na wstrząs… to się przeliczyli. To co znajdzie się w grze było proste do wydedukowania, jeśli znało się produkcje Rockstara. Dlatego należy teraz czekać… i kibicować twórcom.

Powiązane tematy:

Rockstar Games
GTA