Dziewczyny znowu w grze! Rusza druga edycja programu
fot. Materiały promocyjne
LUDZIE GAMINGU

Dziewczyny znowu w grze! Rusza druga edycja programu

Dziewczyny znowu w grze! Rusza druga edycja programu

Zespół EndGame

Zespół EndGame

Dziewczyny w grze! — rusza druga edycja programu stypendialno-mentoringowego im. Karoliny Grochowskiej

CD PROJEKT RED razem z Fundacją Edukacyjną Perspektywy ogłasza nabór do drugiej edycji programu stypendialnego dla młodych dziewcząt marzących o karierze w branży gier wideo. Rekrutacja trwa od 5 września do 30 października. 


 

Dziewczyny w grze! to pierwszy w Polsce program stypendialno-mentoringowy skierowany do uczennic szkół średnich, który oferuje możliwość poznania wielu praktycznych aspektów pracy w branży gier, a także szansę na zdobycie cennego doświadczenia. Uczestniczki, poza opieką mentorską i wsparciem merytorycznym od najlepszych specjalistek i specjalistów ze studia CD PROJEKT RED, biorą udział w warsztatach i eventach, a także uzyskują wsparcie finansowe, które mogą przeznaczyć na swój rozwój i edukację. 


 

Nasz program kierujemy do młodych dziewczyn mieszkających w mniejszych miejscowościach, które dopiero zaczynają planować swoją przyszłość i karierę zawodową. Być może część z nich nigdy nie pomyślała poważnie o pracy przy grach wideo, bo to stereotypowo „zajęcia dla chłopaków”? W naszym społeczeństwie pokutuje bowiem błędne przekonanie, że branża gier wideo jest miejscem tworzonym głównie przez i dla mężczyzn. Chcemy to zmienić i tym samym ułatwić dziewczynom dostęp do naszej branży, a ją samą uczynić bardziej różnorodną – mówi Agnieszka Szamałek-Michalska, Culture, Diversity & Inclusion Director w CD PROJEKT RED. 

 

 


 

Współorganizatorem programu jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy, która od lat inspiruje wybory edukacyjne młodzieży, a także odpowiada za inicjatywy wspierające kobiety w branży technologicznej. 


 

W Perspektywach wierzymy mocno w dziewczyny i ich moc zmieniania świata. W programie “Dziewczyny w grze!” chcemy dotrzeć do utalentowanych dziewczyn, przekazać im wiedzę, narzędzia i to co mniej uchwytne, a kluczowe — dawkę odwagi, która pomoże im spojrzeć na swoje życie w szerszej perspektywie i zaplanować z przytupem przyszłość. – mówi dr Bianka Siwińska, szefowa Perspektywy Women in Tech.


 

Pierwsza edycja tego projektu edukacyjnego cieszyła się ogromnym zainteresowaniem — z całej Polski napłynęło aż 1400 zgłoszeń od utalentowanych i zafascynowanych gamingiem młodych programistek, graficzek, animatorek czy pisarek. W wyniku kilkuetapowego procesu rekrutacyjnego wyłonionych zostało 20 najzdolniejszych kandydatek, które rozwijają swoje umiejętności twarde i miękkie pod okiem mentorów i mentorek z CD PROJEKT RED, twórców serii gier o Wiedźminie i Cyberpunk 2077.


 

Więcej informacji o programie wraz z regulaminem oraz formularzem zgłoszeniowym znajduje się na oficjalnej stronie: www.dziewczynywgrze.pl.

CD Projekt/ as/

Powiązane tematy:

CD Projekt RED
gry a biznes