Gigant gamingu przeciwko cancel culture?
fot. Materiały promocyjne
LUDZIE GAMINGU

Gigant gamingu przeciwko cancel culture?

Gigant gamingu przeciwko cancel culture?

Zespół EndGame

Zespół EndGame

Ważne wystąpienie kluczowej osoby w branży

Phil Spencer, szef marki Xbox podczas niedawnej gali New York Game Awards wystosował do twórców gier mocny apel. Prosił by nie wprowadzać podziałów wśród graczy. Wypowiedział się też o tzw. cancel culture.

Czym jest cancel culture? W dużym uproszczeniu to zyskujący popularność na zachodzie i w USA trend polegający na bojkotowaniu twórców za poglądy. Wbrew pozorom nie jest on ograniczony tylko do twórców prawicowych lub oskarżonych o prawicowość, jednak istotnie najchętniej sięga poń lewica.

Szef marki Xbox w swym apelu odniósł się do tego fenomenu. Wskazał, że tylko jedność może pomóc branży gier i konflikty między twórcami nie są potrzebne.

Jak wskazał, cytowany przez gry-online:

Naszym najważniejszym zadaniem jest inspirowanie i rozsiewanie radości

Spencer wskazał, iż w tworzeniu gier konieczna jest odwaga:

Nasi twórcy, którzy odważnie dzielą się swoim spojrzeniem na świat, szczególnie w czasach wszechobecnej krytyki i cancel culture. Nasi gracze, którzy spędzają czas przy naszych grach, aby zrelaksować się i poprawić swoje życie.

Jak dokończył Spencer:

Odwróćmy się od dzielenia graczy i twórców, zwróćmy się ku sobie, ponieważ wspólnie rozwijamy i wzmacniamy radość. Na to pozwalają gry

Czy jego apel dotyczy kultury a może odnosi się do sporu o wielkie zakupy Microsoftu? Bez wątpienia jest to ważne wystąpienie dla całej branży.

gry-online/ as/

Powiązane tematy:

Xbox