Gra Szyfrów: Porywająca historia w gamingowej konwencji
fot. Materiały promocyjne/IPN
News

Gra Szyfrów: Porywająca historia w gamingowej konwencji

Gra Szyfrów: Porywająca historia w gamingowej konwencji

Zespół EndGame

Zespół EndGame

Gra Szyfrów wraca na PAX East

W dniach 23-26 marca 2023 r. na targach PAX East w Bostonie Biuro Nowych Technologii Instytutu Pamięci Narodowej ponownie zaprezentuje wyjątkową „Grę Szyfrów".

W kwietniu ubiegłego roku na targach PAX East w Bostonie miała miejsce międzynarodowa premiera „Gry Szyfrów". Już wtedy gra spotkała się z żywym zainteresowaniem, a stoisko przygotowane przez Instytut Pamięci Narodowej odwiedziło ponad 2 tys. gości. Po upływie 11 miesięcy gra, którą z platformy STEAM pobrano już ponad 122 tysięcy razy, zostanie ponownie zaprezentowana amerykańskim graczom.

Gra, która została stworzona na bazie materiałów źródłowych, z zachowaniem wierności historycznym detalom, opowiada o wojnie polsko-bolszewickiej 1920 roku, mających wpływ na losy całej Europy.

W tegorocznej odsłonie PAX East „Gra Szyfrów" pojawi się w najnowszej, znacząco rozbudowanej wersji. W grze dostępny będzie dodatkowy level wydłużający rozgrywkę o około 1,5 h. Nowa misja wymagać będzie od gracza wejścia do tunelu kolejowego, znalezienia właściwej ścieżki w sztolni, rozwiązania kolejnych zagadek i ostatecznego wykolejenia bolszewickiego pociągu. Będą również dostępne nowe mini zadania polegające np.: na nadaniu komunikatu alfabetem Morse'a. Rozbudowana została również wersja zagadki z szyfrem. Dla zwieszenia dostępności w „Grze Szyfrów" możliwe będą do wyboru dodatkowo dwa języki migowe polski i amerykański.

Walory gry podkreśla w starannie nagrana oprawa muzyczna, którą niedawno prezentowaliśmy podczas Game Music Fest w katowickim Spodku.

Grę można bezpłatnie pobrać z platformy STEAM, Sklepu Play oraz AppStore. Gra działa na goglach VR, PC z systemem Windows oraz urządzeniach mobilnych obsługiwanych przez Ios i Android.

Decyzją Ministra Edukacji i Nauki gra została dodana do programu nauczania jako treści rekomendowane.

IPN/ as/

Powiązane tematy:

zapowiedzi
gry a historia