Lubisz Elden Ring? Te gry też ci się spodobają
fot. Materiały promocyjne
RETRO

Lubisz Elden Ring? Te gry też ci się spodobają

Lubisz Elden Ring? Te gry też ci się spodobają

Zespół EndGame

Zespół EndGame

Gdy ukończycie produkcję From Software sprawdźcie inne, ciekawe produkcje

Elden Ring to jedna z najciekawszych gier utrzymanych w klimacie dark fantasy jakie powstały w ostatnich latach. Jeśli macie chęć na produkcje utrzymane w podobnym klimacie warto sięgnąć do klasyki.

Poniżej pragniemy opisać te produkcje, które doskonale oddają klimat mrocznej fantasy, będąc zarazem doskonałymi grami.

Diablo 1

From Software często chwalone jest za prezentowanie fabuł gier i informacji o świecie we fragmentarycznej formie, jednak to Diablo 1 tę metodę opowiadania o świecie gry wykonywało skuteczniej. Nie wspominając nawet o tym, iż produkcja ta jest po prostu genialną grą. Rozgrywka do dziś jest porywająca, choć od premiery produkcji minęło ponad 20 lat.

https://www.gog.com/pl/game/diablo

Czytaj: Mroczny gameplay z Diablo 4

Heretic, Hexen I i II

Klasyczne strzelaniny, będące następcami Dooma i Quake'a lecz utrzymane w klimacie mrocznej fantasy. Jak na produkcje z tamtych czasów przystało prezentują wysoki stopień trudności ale oferują znakomite, choć proste - fabuły i ciekawe lokacje oraz przeciwników. Zabawa na długie godziny.

https://www.gog.com/pl/game/heretic_hexen_collection

Inquisitor

Tak jakby Baldurs Gate, ale znacznie, znacznie mroczniejsza. Inquisitor to hardkorowy RPG prosto z Czech, w którym gracz wciela się w bohatera, będącego śledczym w mrocznych realiach quasi-średniowiecznego świata. Jeśli lubicie naprawdę mroczny, niejednoznaczny moralnie klimat i istne ściany dialogów to jest to pozycja dla Was!

https://www.gog.com/game/inquisitor

Blood Omen Legacy of Kain

O tej produkcji już pisaliśmy gdy zjawiła się na GOG.com. Mroczna, kultowa gra RPG opowiadająca o losach Kane'a - swego czasu traktowana była jako konkurencja dla Diablo i choć skręciła w rejony gier zręcznościowych, to nie sposób nie docenić i tej pierwszej, bardzo udanej produkcji. Jeśli lubicie ambitne fabuły - warto wreszcie zagrać, zwłaszcza, że jest legalnie dostępna!

https://www.gog.com/game/blood_omen_legacy_of_kain

Czytaj: Krwawy Omen powraca!

Graven

Kolejna produkcja o której wspominaliśmy, tym razem współczesna ale klimatem i rozgrywką nawiązująca do klasyki - Heretica czy Hexena. Graven nie tylko skutecznie odtwarza nastrój tamtych produkcji ale przede wszystkim wdraża współczesne rozwiązania. Warto zapoznać się z tym mrocznym światem.

https://www.gog.com/game/graven

Czytaj: Dark fantasy… po staremu!

Seria Thief

Kultowa skradanka mająca, dosłownie, mroczny klimat. Gareth to mistrz złodziejskiego fachu, pracujący w słynnym Mieście. Tutaj okrada zamożnych, skorumpowanych możnych jednak z czasem wplątuje się w spiski - niekoniecznie z tego świata. Absolutny klasyk z rozgrywką robiącą wrażenie nawet współcześnie. Warto, warto, po trzykroć - warto!

https://www.gog.com/game/thief_gold

https://www.gog.com/pl/game/thief_2_the_metal_age

https://www.gog.com/pl/game/thief_3

Clash

Strategia turowa z Polski, będąca mroczną odpowiedzią na kultowych Herosów. Muzyka Adama Skorupy nie zestarzała się nic a nic, zaś rozgrywka - choć powolna - nadal imponuje złożonością i perfekcyjnie zrealizowanym modelem bitew. Koniecznie zagrajcie, zwłaszcza, że za chwilę premiera drugiej części! 

https://www.gog.com/game/clash

Czytaj: Clash II - twórcy ujawniają nowe elementy

Warlords III

Też strategia turowa, choć nieco szybsza niż Clash. Tym razem mamy do czynienia z iście epickim teatrem działań, zarządzając nie tyle skromnymi oddziałami co armiami złożonymi z ogromnych jednostek i pustoszącymi całe kontynenty. Bezwzględnie warto zapoznać się z tą klasyczną strategią!

https://www.gog.com/game/warlords_iii_darklords_rising

Arx Fatalis

Niedoceniany RPG sprzed niemal dwóch dekad. Gra opowiada o podziemnym mieście Arx do którego zesłany zostaje nasz bohater. Tu wplątujemy się w skomplikowaną sieć spisków. Produkcja łączy elementy gry akcji z RPG, oferując skomplikowany model interakcji ze światem. 

https://www.gog.com/game/arx_fatalis

A Wy - macie swoje ulubione produkcje dark fantasy?

 

 

Powiązane tematy:

Elden Ring
GoG.com