Lubisz Fallouta? Pokochasz Last Aurora!
fot. Materiały promocyjne
RETRO

Lubisz Fallouta? Pokochasz Last Aurora!

Lubisz Fallouta? Pokochasz Last Aurora!

Arkady Saulski

Arkady Saulski

Gra planszowa w której poczujecie nuklearny powiew

Portal Games niemal 20 lat temu stworzyło markę Neuroshima - postnuklearną grę RPG, która od tamtej pory rozrosła się do rozmiarów całego uniwersum, obejmującego zarówno pierwotnego, papierowego eRPeGa jak i gry planszowe, z kultową Neuroshima Hex na czele. Last Aurora to produkcja planszowa wydana w naszym kraju także przez Portal Games. Nasze, polskie wydanie jest szczególne, bowiem planszowa produkcja Mauro Chiabotto niejako “dołącza” do świata NS.

A czym jest Last Aurora? To interesująca gra planszowa w której każdy z graczy obejmuje kierownictwo nad konwojem, którego cel jest jasny - przejechał trudny teren ogarniętej nuklearną zimą krainy by dotrzeć do Aurory - statku zabierającego ocalałych po buncie maszyn. Fatalna pogoda, promieniowanie, gangi, niebezpieczeństwa i, być może, inni gracze - to wszystko wyzwania, którym musimy stawić czoła. 

Jeśli lubicie takie produkcje jak Fallout, Mad Max albo Wasteland to Last Aurora będzie produkcją dla Was! Nie tylko jeśli chodzi o fabułę gry czy reguły oddające niełatwy los ocalałych ale przede wszystkim - klimat!

Portal słynie ze swego hasła “Games that tell stories” i trzeba przyznać, że po raz kolejny to założenie zostało spełnione. Każda z gier portalu wyróżnia się właśnie doskonałym klimatem i Last Aurora nie jest wyjątkiem - już otwierając planszę czy przeglądając elementy takie jak karty czy żetony czujemy ten klimatu nuklearnej zimy. 

Elementy są zresztą wykonane doskonale - wytrzymałe, o pięknych, klimatycznych grafikach, na dodatek kompatybilne ze sobą (jedną z mechanik gry jest tworzenie autentycznego konwoju, który składamy… z kart!) tworzą pełnię klimatu.

Co do reguł to na pierwszy rzut oka wydają się one istotnie skomplikowane, jednak gdy się przez nie przegryziecie gwarantuję, że satysfakcjonująca rozgrywka zamknie się w godzinie. A jest też opcja gry solo - bardzo cenna jeśli przebywamy w pandemicznej izolacji.

Dla kogo jest to gra? Na pewno dla fanów planszówek oferujących liczne możliwości w trakcie rozgrywki i wysokie replayability (pamiętajcie, że mamy też dwa warianty samej tylko planszy!)… ale też dla miłośników gier takich jak Fallout czy Wasteland. Jeśli lubicie ten klimat Last Aurora to pozycja obowiązkowa! 

Naprawdę warto!

Grę możecie nabyć na stronie Wydawnictwa Portal. Warto wspomnieć, że produkcja cieszy się na tyle dużą popularnością, iż niedawno doczekała się dodruku:

https://sklep.portalgames.pl/last-aurora

 

Powiązane tematy:

Portal Games
gry planszowe