Piranie jednak w tarapatach... co z Elex 3?
fot. Materiały promocyjne/Steam
LUDZIE GAMINGU

Piranie jednak w tarapatach... co z Elex 3?

Piranie jednak w tarapatach... co z Elex 3?

Arkady Saulski

Arkady Saulski

Ukochana firma istotnie ma problemy

Piranha Bytes jednak istnieje, choć sytuacja firmy - zdaniem samych członków - jest niełatwa.

Przypomnijmy: Piranha Bytes to uwielbiane w Polsce niemieckie studio, odpowiedzialne za takie gry jak Gothic 1 i 2, Risen czy Elex.

Polacy wielbią szczególnie dwie pierwsze produkcje ekipy, jednak teraz może się okazać, że kolejne gry już się nie pojawią!

Jak wskazuje portal gry online strona studia od jakiegoś casu działa w mocno ograniczonym zakresie, nie pojawiły się też nowe materiały, na regularnie uzupełnianym kanale YT studia. Dodatkowo dziennikarze dotarli do informacji z Niemiec, sugerujących, iż nowy projekt "Piranii" (zapewne Elex 3) został zdjęty z wykazu projektów wspieranych przez niemiecką agencję federalną finansowo.

Jak wygląda obecnie sytuacja?

Twórcy w oficjalnym komunikacie (także w języku polskim) wskazują, iż istotnie ich sytuacja jest trudna, jednak nadal chcą oni tworzyć nowe gry.

Nie zdradzili jednak co dokładnie czeka firmę.

Ostatnie lata nie były łatwe dla studia, które - zaznaczmy - sławę zyskało tylko w Polsce, Niemczech i Rosji, globalnie zaś gry "piranii" nigdy nie cieszyły się jakimś szerokim uznaniem.

Ostatnie produkcje studia, w tym Elex 1 i 2 nie spotkały się z uznaniem, ani graczy ani krytyki. Elex 3 miał to zmienić, ale trudno teraz wskazać czy gra w ogóle doczeka się premiery.

Łowcy Gier/ as/

Powiązane tematy:

PC
zapowiedzi
RPG
gry a biznes