Program lojalnościowy GAMIVO: Czy warto skorzystać?
fot. Materiały promocyjne
News

Program lojalnościowy GAMIVO: Czy warto skorzystać?

Program lojalnościowy GAMIVO: Czy warto skorzystać?

Zespół EndGame

Zespół EndGame

GAMIVO wprowadziło program lojalnościowy. Gracze otrzymają cashback za zakupy

GAMIVO, właściciel platformy transakcyjnej dla graczy, niedawno świętował 5. urodziny. W ramach obchodów wydarzenia został uruchomiony program lojalnościowy GAMIVO Club, który spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem. Sprawia on, że do graczy wraca część wydanych pieniędzy w serwisie transakcyjnym. Cashback wynosi 5 proc., natomiast w przypadku subskrybentów GAMIVO SMART jest to aż 10 proc. Program ma na celu zwiększenie lojalności klientów, zachęcenie ich do ponownych i jeszcze częstszych zakupów na platformie, zainteresowanie aktywowaniem subskrypcji SMART, a także przyciągnięcie nowych użytkowników.

Podczas obchodów 5. urodzin GAMIVO przygotowało dla graczy wiele atrakcji, a jedną z nich był program lojalnościowy. Dzięki GAMIVO Clubowi do klientów wraca część pieniędzy wydanych na platformie. Cashback wynosi 5 proc., natomiast w przypadku subskrybentów GAMIVO SMART jest to aż 10 proc. Środki te mogą być wykorzystane do opłacenia nawet 50 proc. wartości kolejnych zakupów na platformie.

 - Zdecydowaliśmy się wprowadzić GAMIVO Club, ponieważ doceniamy graczy i chcemy im zaoferować coś szczególnego. Piąte urodziny były wręcz idealną okazją, aby go zaprezentować i  w ten sposób świętować tę rocznicę razem z naszymi użytkownikami. Z założenia programy lojalnościowe przynoszą efekty w dłuższej perspektywie, natomiast już teraz obserwujemy korzyści jak chociażby wzrost średniej wartości koszyka – komentuje Mateusz Śmieżewski, prezes GAMIVO.

Korzystając z GAMIVO Club, po dokonaniu zakupu na platformie klienci otrzymują część zapłaconej kwoty w postaci cashbacku, który trafia na ich konta GAMIVO. Gracze mogą wykorzystać zwrot na kolejne zakupy na platformie i tym samym obniżyć cenę produktów. Użytkownicy z aktywną subskrypcją SMART uzyskują cashback większy niż ci bez niej, co jeszcze bardziej uatrakcyjnia obecną ofertę SMART. Program ma na celu zwiększenie lojalności klientów, zachęcenie ich do ponownych zakupów na platformie, zainteresowanie aktywowaniem subskrypcji SMART, a także przyciągnięcie nowych użytkowników.

- W ostatnich latach programy lojalnościowe w sektorze gier znacznie zyskały na popularności, a przykładem z ostatnich miesięcy może być m.in. program PlayStation Stars od giganta branży - Sony Interactive Entertainment. Dzieje się tak chociażby dlatego, że jest to skuteczny sposób na zwiększenie retencji klientów oraz pozyskanie nowych użytkowników - dodaje Mateusz Śmieżewski.

Do tej pory platforma GAMIVO zgromadziła ponad 4,1 mln użytkowników, a sprzedaż przekroczyła 14,3 mln gier. Spółka z roku na rok poprawia wyniki finansowe - w II kwartale 2022 roku GAMIVO wygenerowało 56,3 mln zł obrotu i 10,7 mln zł przychodu, obie te liczby były zauważalnie wyższe niż w poprzednim kwartale. Zysk netto wyniósł zaś 2,9 mln zł, zatem aż o 85 proc. więcej względem I kwartału 2022 roku. 

Gamivo/ as/

Powiązane tematy:

gry a biznes