Rising Sun: Kultowa produkcja doczeka się dodruku dodatków
fot. Portal Games
RETRO

Rising Sun: Kultowa produkcja doczeka się dodruku dodatków

Rising Sun: Kultowa produkcja doczeka się dodruku dodatków

Zespół EndGame

Zespół EndGame

Gratka dla miłośników gry Erica Langa!

Rising Sun to kultowa produkcja planszowa, wydana w naszym kraju przez Portal Games. Teraz ten planszowy instant classic doczeka się dodruku serii dodatków!

Chodzi o rozszerzenia Monster Pack, Inwazja Dynastii i Kami Unbound, które znacząco rozbudowują tei tak już ogromną produkcję. Dodatki będą dostępne w sprzedaży już od 15 czerwca!

Rising Sun to planszowa produkcja autorstwa Erica M. Langa - twórcy kultowych gier bez prądu. Jak pisaliśmy o Rising Sun przed kilkoma miesiącami:

Gracze obejmują w tej inspirowanej japońską mitologią produkcji władzę nad jednym z pięciu klanów i walczą o dominację nad Japonią. Japonią, dodajmy, pełną mitycznych stworzeń, intryg, wojen i spisków. Jest to wspaniała światotwórczo wizja Japonii okresu Sengoku ubrana w mitologiczne szaty. A sama rozgrywka? Reguły początkowo mogą przerażać nowych graczy lecz to tylko pierwsze wrażenie. Koncepcja rozkazów wydawanych przy pomocy specjalnych kafli szybko staje się naturalna, z kolei reguły rządzące wojną, cóż - dość powiedzieć, że jest to najciekawszy koncepcyjnie sposób rozstrzygania batalii jaki widziałem (a grami planszowymi zajmuję się od grubo ponad dekady). Rozegrać bitwę tak by nawet z klęski wyciągnąć zysk? W innej grze byłoby to trudne, tutaj zaś jest jak najbardziej możliwą strategią! Gra więc zachęca zarówno do reagowania na poczynania przeciwników jak i pozwala na długofalowe planowanie. I co istotne - obie strategie dają szansę na wygraną.

Warto się zainteresować!

https://portalgames.pl/pl/rising-sun/

 

Powiązane tematy:

Portal Games