Robo Revenge z datą premiery
fot. Materiały promocyjne/Steam
News

Robo Revenge z datą premiery

Robo Revenge z datą premiery

Zespół EndGame

Zespół EndGame

Czym będzie zemsta robotów?

Mill Games S.A., spółka z Grupy Kapitałowej Movie Games, ogłosiła datę premiery gry Robo Revenge Squad. Kooperacyjna gra akcji ukaże się na konsolach Nintendo Switch i Xbox 17 sierpnia 2022 r. Wersja PlayStation ma pojawić się w zbliżonym okienku premierowym.

Mill Games jest podmiotem skupionym na rozwoju studiów deweloperskich ze wschodnioeuropejskiego rynku gamedev. W styczniu br. spółka podpisała umowę z rumuńskim producentem gier Rikodu na globalną dystrybucję tytułu Robo Revenge Squad na platformach Nintendo Switch, PlayStation oraz Xbox. Produkcję i przygotowania do premiery wspiera marketingowo i komunikacyjnie Movie Games, spółka notowana na rynku NewConnect.

Robo Revenge Squad to gra kooperacyjna z gatunku twin-stick shooter dla 1-4 osób. Gracze tworzą drużynę robotów skonstruowanych ze sprzętów domowych. Zadaniem zespołu jest stawienie czoła atakującym Ziemię maszynom. Każdy robot gracza może być w pełni spersonalizowany za pomocą zróżnicowanego uzbrojenia oraz elementów dekoracyjnych.

- Gra ma duży potencjał na konsolach, na których kolorowe gry kooperacyjne są popularnym gatunkiem. Zależy nam na możliwie najbliższym zsynchronizowaniu premier wersji na różne platformy w celu zoptymalizowania marketingu. Edycje na Xbox i Switch będą mieć premierę 17 sierpnia, zaś wersja PlayStation pojawi się w podobnym okresie; dokładną datę podamy po zamknięciu procesu certyfikacji portu na tę konsolę. Dodam, że zespół z Rumunii jest jednym z najbardziej obiecujących w skali tego kraju i jesteśmy zadowoleni z poziomu prezentowanego przez grę. Liczymy, że nasza premiera będzie wstępem do kolejnych wspólnych projektów - mówi Dariusz Wais, prezes zarządu Mill Games.

Tuż po premierze, między 24 a 28 sierpnia tego roku, Robo Revenge Squad będzie prezentowany na targach Gamescom w Kolonii. Gamescom to jedna z największych imprez gamingowych świata, odwiedzana przez ponad 400 tys. gości. W ostatnich dwóch latach Gamescom był ograniczony do wydarzenia online ze względu na okoliczności pandemiczne. Edycja 2022 połączy event fizyczny z cyfrowym.

Robo Revenge Squad jeszcze przed premierą znalazł uznanie krytyków, zdobywając aż pięć nagród Grand Prize na międzynarodowym festiwalu NYX Game Awards, w kategoriach: strzelanina, design postaci, gra typu casual, gra akcji, a także gra multiplayer.

Mill Games/ as/

Powiązane tematy:

zapowiedzi