Wielki finał święta esportu nadchodzi
fot. Materiały promocyjne
PGE DYWIZJA MISTRZOWSKA PLE

Wielki finał święta esportu nadchodzi

Wielki finał święta esportu nadchodzi

Zespół EndGame

Zespół EndGame

Nadchodzi finał PGE Dywizji Mistrzowskiej

Przed nami zwieńczenie całorocznej rywalizacji w PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej. Już 2 grudnia w finale na stadionie Legii Warszawa, w The Collective, PGE Turów Zgorzelec i ThunderFlash zagrają o tytuł mistrza rozgrywek CS2 w PLE.

Emocje cały rok

Rozgrywki PGE Dywizji Mistrzowskiej PLE w 2023 roku podzielone zostały na trzy splity, podczas których drużyny drużyny zbierały punkty w klasyfikacji generalnej i mogły wygrać łącznie 255 000 PLN. Sześć drużyn z największą liczbą punktów awansowało do fazy finałowej, gdzie pula nagród to 150 000 PLN. Teraz na placu boju pozostały już tylko PGE Turów Zgorzelec i ThunderFlash.

Elektryzująca rywalizacja

PGE Turów Zgorzelec i ThunderFlash mierzyły się ze sobą w tegorocznych rozgrywkach Polskiej Ligi Esportowej dwukrotnie. Raz górą byli zawodnicy w zielonych koszulkach, a w kolejnym starciu triumfowali gracze spod znaku błyskawicy. Najbardziej w pamięci kibiców utkwił na pewno finałowy mecz 2. splitu, gdzie obejrzeliśmy 173 rundy, co ustanowiło rekord pod względem najdłuższego meczu w historii profesjonalnych rozgrywek CS:GO na świecie.

Wówczas górą było PGE Turów Zgorzelec, ale zawodnicy ThunderFlash z pewnością liczą, że finał 2 grudnia padnie już ich łupem.

“Event finałowy PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej będzie wydarzeniem niezwykłym z kilku względów. Po pierwsze, będzie to jeden z pierwszych finałów LAN-owych rozgrywanych w formule Counter-Strike 2, czyli nas†ęcy kultowego CS:GO. Po drugie, wracamy z eventem finałowym do The Collective, albowiem to miejsce idealnie łączy tradycje sportowe z nowoczesną rozgrywką. Po trzecie, co chyba najważniejsze, w finale mamy dwie drużyny, które niedawno pobiły rekord pod względem najdłuższego meczu w historii rozgrywek CS:GO, dlatego mam nadzieję, że podobne emocje zapewnią nam w sobotę” - mówi Adam Gil, Head of Esports PLE.

Finał rozgrywek PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej, pomiędzy PGE Turów Zgorzelec a ThunderFlash, odbędzie się 2 grudnia w The Collective, na stadionie Legii

Warszawa. Partnerami rozgrywek są: PGE Polska Grupa Energetyczna oraz Lech Free.

Transmisja na kanale Twitch.tv/ple_gg oraz w telewizji Polsat Games.

PLE/ as/

Powiązane tematy:

esport